III Festiwal „Z Kopyta”

Gwiazdy polskiej sceny, pokazy i zawody w stylu western, indiańską wioskę, międzynarodową wystawę psów rasowych, efektowne zawody agility, wyścigi off-road, paradę jeźdźców i samochodów – to wszystko zobaczyć można było podczas III Festiwalu „Z Kopyta”. Miłośnicy biegania mieli oczywiście, jak co roku, okazję do rywalizacji w Biegu „Z Kopyta”. Odbyły się też zawody nordic walking.

Motywem przewodnim tej edycji Festiwalu był Dziki Zachód. W Gniazdowie gościli m.in. zawodnicy występujący w Polskiej Lidze Western i Rodeo, którzy rywalizowali w Extreme Trail i innych widowiskowych konkurencjach. Pojawił się też zespół Catawba, który stworzył dla najmłodszych indiańską wioskę z różnymi atrakcjami. Odbywały się w niej m.in. gry i zabawy, a także konkursy. Catawba zaprezentowała widowiskowy pokaz taneczny w bajecznie kolorowych indiańskich i kowbojskich strojach. Na torze TREC nie zabrakło z kolei kowbojskich popisów oraz pokazów w stylu western. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na strój w stylu country.

Muzyczną gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół IRA, a niedzielnego ­– Dżem i Natalia Kukulska. W sobotę na scenie zaprezentowali się jeszcze Babsztyl oraz Cezary Makiewicz. W niedzielę wystąpili także Andrzej Rybiński oraz Alicja Boncol i KoAlicja. Konferansjerem Festiwalu był dziennikarz radiowej „Jedynki”, Roman Czejarek.

W 2017 roku wyjątkowo nie dopisała pogoda. Mimo niskiej temperatury i opadów deszczu chętnych do obejrzenia Festiwalu „Z Kopyta” jednak nie brakowało.

 

 

Czytany 8795 razy

Grupa Catawba

Miłośnicy muzyki country

Pokazy jeździeckie

Konkurs na strój w stylu country

Galeria Marzeny Józefczyk